Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż. Jacka Muchy, Politechnika Rzeszowska postanowiła przyznać następujące nagrody:

w kategorii łączniki
• Główna Nagroda w Konkursie Targowym w kategorii łączniki dla firmy S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. za LOCK ONE, Producent: Advanex;

w kategorii systemy montażu
• Nagroda w Konkursie Targowym w kategorii systemy montażu dla firmy Mocujemy.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. za system mocujący MASTER - PLATE® Producent: Specialinsert Srl;
• Nagroda w Konkursie Targowym w kategorii systemy montażu dla firmy B&H MIKROMED Sp. z o.o. za system mocujący „INTEGRACJA”®.

Skład komisji konkursowej: dr hab. Inż. Jacek Mucha, Politechnika Rzeszowska, dr Marek Łangalis, redaktor naczelny czasopisma FASTENER, Robert Pogorzelski, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu, Beata Łoś, Komisarz Targów FASTENER POLAND®. Konkurs towarzyszył 3. edycji Targów FASTENER POLAND®, które potrwają do jutra (9 października 2019 r.).

- Otrzymaliśmy Dużego Smoka w kategorii: „Łączniki” za produkt o nazwie „Lock One”. Jest to blokadka do połączeń gwintowanych. Ten produkt uniemożliwia odkręcanie się śrub i nakrętek w połączeniach rozłącznych. Jest wiele produktów alternatywnych, jednak nasz jest dodatkowo ekologiczny. Nasz produkt wytworzony jest ze stali i nie posiada dodatków z tworzyw sztucznych i innej chemii. Jedynym kosztem ekologicznym jest wytworzenie tej stali. Jednak są to marginalne straty dla środowiska. Nagroda jest dla nas wyróżnieniem. Zwraca uwagę naszych klientów oraz konkurencji. – mówi Adam Paczuski, dyrektor handlowy firmy STM Sp. z o.o.

- Na Targach FASTENER POLAND® otrzymaliśmy nagrodę Małego Smoka za nową wersję produktu Masterplate – mocowanie do wklejania. Produkt pozwala zaoszczędzić 70% zużywanego kleju i ma lepsze parametry na ścinanie i wyrywanie od produktu standardowego. Uważam, że konkurs promuje ciekawe i innowacyjne produkty. Udział w nim jest szansą na wykazanie się innowacyjnością przed szerokim gronem klientów. Zachęcam do brania udziału w takich konkursach, bowiem zdrowa konkurencja jest bardzo dobra. – mówi Bogumił Czopik z firmy Mocujemy.pl

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w Targach FASTENER POLAND®. Wystawiamy się na nich już drugi raz i odnosimy wrażenie, że podczas tej edycji jest znacznie więcej klientów i odwiedzających niż w zeszłej edycji. Oczywiście wiąże się to z tym, że te Targi FASTENER POLAND® są coraz bardziej znane w Polsce i na świecie. Dziś otrzymaliśmy nagrodę Małego Smoka za system mocujący „INTEGRACJA”. Będzie ona dla nas motywacją do dalszego projektowania implantów do osteosyntezy, do tworzenia nowych konstrukcji, które projektujemy wspólnie z lekarzami. – mówi Jerzy Dybich, wiceprezes firmy Mikromed oraz inżynier RND w Mikrohuta.