Odkryj Kraków

FASTENER łączy biznes z odpoczynkiem

Witamy na naszej zakładce pełnej najciekawszych atrakcji Krakowa - miasta pełnego historii, sztuki i zapierających dech w piersiach widoków, które wciąż przyciągają turystów z całego świata. Wykorzystaj w pełni pobyt na Targach FASTENER POLAND® - dołącz do naszej przygody po Krakowie i sprawdź, co do zaoferowania ma miasto królów polskich! 

  • view-on-the-central-square-and-famous-st-marys-basilica-with-pigeons-flying-during-the-sunrise-in-krakow-poland.jpg
  • cityscape-view-on-the-market-square-with-cloth-hall-building-and-adam-mickiewicz-monument-during-the-morning-light-in-krakow-poland.jpg
  • krakow-main-square-night-view.jpg

  Stare Miasto i Rynek Główny

  To serce Krakowa i niezwykle urokliwe miejsce. Można spacerować po pięknych uliczkach, podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć słynny Sukiennice (zachęcamy również do zwiedzenia ich podziemi) i Kościół Mariacki. Rynek Główny to również idealne miejsce na zrelaksowanie się przy kawie w jednej z licznych kawiarni.

  • IMG_0016g.jpg

  Wawel

  Zamek Królewski na Wawelu to symbol miasta i ważne miejsce historyczne - ikona Krakowa. Można zwiedzać jego wnętrza, w tym królewskie apartamenty, Kaplica Zygmuntowska, Wawelska Katedra, reprezentacyjne komnaty. Nieopodal zamku znajduje się również piękny Wawelski Ogród Królewski, który oferuje malownicze widoki na Wisłę.  

  • symbol-krakowa-legendarny-kamienny-pomnik-smoka-wawelu.jpg
  • krakow-polska-14-marca-2022-pomnik-smoka-wawelskiego-smok-wawelski.jpg

  Smok Wawelski

  Smok Wawelski znajduje się obok Wawelu. Jest to jedna z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem. Według legendy, smok zamieszkiwał jaskinie pod Wzgórzem Wawelskim i terroryzował mieszkańców miasta. Smok miał ogromne rozmiary, długi ogon i mógł zionąć ogniem.

  • rejsy-liniowcem-wzdluz-statku-pasazerskiego-wolga-z-turystami-na-pokladzie-lecacymi-aby-wyprzedzic-tankowiec-w-wolgogradzie-rosja.jpg

  Rejs po Wiśle

  To doskonała okazja, aby podziwiać piękno Krakowa z perspektywy rzeki. Rejsy odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy, oferując różnorodne widoki na zabytki miasta. Pływanie łodzią po Wiśle to wspaniała okazja do podziwiania panoramy miasta i cieszenia się relaksem na wodzie.

  • lawka-w-zielonym-parku.jpg

  Planty i Bulwary Wiślane

  Planty to pas zieleni otaczający Stare Miasto, idealny na spacer lub jogging. Bulwary Wiślane to kolejne malownicze miejsce nad brzegiem rzeki, gdzie można odpocząć, podziwiać widoki i skorzystać z licznych kawiarni i restauracji.

  • krakow-poland-old-city-centerkrakow-market-squarehistoric-center-a-city-with-ancient-architecture.jpg
  • brama-do-krakowa-najlepiej-zachowany-barbakan-w-europie-polska.jpg

  Barbakan

  Barbakan uznawany za jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych umocnień w Europie i stanowi cenny element dziedzictwa kulturowego miasta. jest otwarty dla turystów i stanowi popularną atrakcję w Krakowie. Można wejść na jego mury i zwiedzać wnętrze, gdzie znajdują się ekspozycje prezentujące historię fortyfikacji i obrony miasta.

  • piekne-jezioro-zakrzowek-w-krakowie-polska.jpg

  Zakrzówek

  Zakrzówek to piękne miejsce w Krakowie z niebieską wodą i klifami skalnymi. Można tam wybrać się na spacer wokół jeziora, podziwiać krajobrazy i zrelaksować się na plaży.