FASTENER POLAND® - święto branży elementów złącznych za nami

25.10.2023

Dwa dni branżowych spotkań, tysiące rozmów, goście z kilkudziesięciu krajów, ekspercka konferencja, nowości i premiery. Tak w skrócie wyglądała 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. Wystawcy i zwiedzający wychodząc z EXPO Kraków po zakończeniu targów, wypowiadali się o nich bardzo pozytywnie. Zwracali uwagę przede wszystkim na konkretne i merytoryczne rozmowy oraz wysoki potencjał biznesowy Targów FASTENER POLAND®.

Jeszcze zanim do EXPO Kraków przybyli pierwsi klienci wiadomo było, że tegoroczna edycja Targów FASTENER POLAND® będzie udana i to pod wieloma względami. Swoją ofertę  zaprezentowało 150 producentów i dystrybutorów z 15 krajów, w tym 77% stanowili wystawcy z zagranicy. Jeszcze ciekawiej przedstawiają się statystyki dotyczące zwiedzających. Z 3258 osób, które odwiedziły targi, 45% stanowiły osoby z zagranicy, z 42 krajów. Najwięcej odwiedzających przybyło na targi z Włoch, Czech i Ukrainy, ale nie brakowało też gości z tak odległych krajów jak Indie, Tajwan, Brazylia czy Chiny. Międzynarodową, biznesową atmosferę, widać było w EXPO Kraków na każdym kroku.

_ILE7472.jpg [866.11 KB]

_ILE7229.jpg [563.55 KB]

Nowością tegorocznej edycji targów była strefa elementów złącznych dla sektora energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii. Polska należy do pierwszej dziesiątki krajów świata jeśli chodzi o wielkość rynku fotowoltaiki, a w Europie zajmujemy trzecie miejsce po Niemczech i Hiszpanii. Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija, toteż popyt na specjalistyczne komponenty stale rośnie. To właśnie one, innowacyjne i spełniające najwyższe jakościowe normy, były prezentowane w strefie dedykowanej energetyce.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu biznesowych spotkań oraz potencjału, jaki Targi FASTENER POLAND® wnoszą w rozwój branży elementów złącznych, są opinie naszych wystawców. Pan Tomasz Karwowski, Dyrektor Handlowy firmy DROMET Sp. z o.o. Sp. k. docenia przede wszystkim możliwość spotkania wielu nowych klientów – (…) naszym głównym celem jest spotkanie nowych klientów – klientów spoza naszego kraju. Każdego roku  udaje nam się osiągnąć ten cel. Jestem z tego bardzo zadowolony. Wśród zagranicznych klientów, którzy w tym roku odwiedzili nasze stoisko byli również ci, z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu.

Ważny i ciekawy aspekt zauważa z kolei Andrea Villa Wiceprezes Zarządu EUROFIX Italia – (…)  Targi FASTENER POLAND® nie są tak duże, jak inne wydarzenia na świecie, ale za to są bardzo specjalistyczne, co sprawia, że mam czas, aby porozmawiać z każdym klientem. Mogę poświęcić mu kilkanaście minut na rozmowę i omówić szczegółowo wszystkie interesujące go kwestie. To dla nas bardzo ważne.

_ILE7504.jpg [821.76 KB]

_ILE7205.jpg [493.67 KB]

Nieodzownym elementem Targów FASTENER POLAND® jest branżowa konferencja. Każdego roku poruszane są podczas niej tematy najbardziej aktualne dla branży. Tym razem motywem przewodnim były ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych oraz wyzwania i szanse, jakie za sobą pociągają. Najczęściej dyskutowaną kwestią było cło węglowe. Nowe regulacje i związane z ich wprowadzeniem zmiany są dla przedsiębiorców importujących produkty spoza Unii Europejskiej kolejnym wyzwaniem. Są one elementem szeroko pojętej zielonej rewolucji, której świadkami wszyscy jesteśmy, a której efektem są nie tylko wyzwania, ale również szanse, pojawiające się przed przedsiębiorcami. Rozwój ekologicznego i ekonomicznego budownictwa oraz odnawialnych źródeł energii wymaga dostępu do spełniających najwyższe normy jakościowe elementów złącznych. Rynek odpowiada na te potrzeby projektując i dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności na trudne warunki, w jakich użytkowane są te systemy. Wszystkie te problemy były omówiane przez cenionych ekspertów, a konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców.

 Kolejna edycja jedynych w tej części Europy targów elementów złącznych i technik łączenia już za rok. Zapraszamy do zaplanowania udziału oraz do śledzenia przygotowań do targów na profilach w social mediach oraz na stronie internetowej fastenerpoland.pl.