Postęp technologiczny w branży budowlanej i produkcji przemysłowej nieustannie narzuca zarówno producentom prostych śrub jak i zaawansowanych systemów kotwiących coraz to nowe wymagania niezbędne do zapewnienia jakości, stabilności, trwałości oraz bezpieczeństwa różnorodnych struktur i maszyn. Elementy te muszą sprostać oczekiwaniom dotyczącym wytrzymałości połączenia, warunkom eksploatacyjnym, w tym odporności na temperaturę, korozję czy działanie środków chemicznych. W dodatku ciągle rosnące wymagania ekologiczne narzucają zrównoważoną produkcję oraz recykling materiałów, co sprawia, że są one praktyczne i przyjazne środowisku.
Targi FASTENER POLAND® są wyjątkowym wydarzeniem na skalę Polski i Europy. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 153 wystawców z 18 krajów, z czego 75% stanowiły zagraniczne firmy. Oprócz polskich dostawców ofertę zaprezentowali producenci i dystrybutorzy z Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Malty, Niemiec, Szwajcarii, Turcji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin czy USA. Po raz pierwszy w Krakowie ofertę zaprezentowali producenci z Pakistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Timo Scholle z Achilles Seibert GmbH, który już na ubiegłorocznej edycji rezerwował stoisko na ten rok, tak podsumował udział - Dla nas coraz ważniejsi są klienci z Europy Wschodniej, zwłaszcza z Polski, naszego rozwijającego się rynku. […] To był nasz pierwszy raz na FASTENER POLAND®, targi zostały świetnie zorganizowane i nie będziemy tego żałować” . Obok Achilles Seibert GmbH udział w tym roku potwierdziło już kilkadziesiąt firm, a pośród nich m.in.: Śrubena Unia, Asmet, DKI s.r.l., Fastbolt Schraubengroßhandels GmbH, EFFCO Finishes & Technologies, Fuchs Oil Corporation, Böllhoff Technika Łączenia, SUR Baĝlanti Elemanlari, Bonioni Polska, Peter Schröder GmbH, Tox – Dübel – Technik GmbH, Bäcker Systems, Stalmax, Brymorex czy Earnest Machine Products.
Wystawcy targów zawsze podkreślają międzynarodowy charakter wydarzenia oraz fakt, że targi odwiedzają osoby zainteresowane konkretnymi produktami – co czyni ich wartościowymi klientami. Spośród ubiegłorocznych gości, aż 32 % przyjechało do Krakowa z zagranicy. Europę najliczniej reprezentowali przemysłowcy z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii, ale nie zabrakło też kontrahentów z najdalszych zakątków świata jak Jordania, Japonia, Kuwejt czy Izrael. Jakie globalne marki zobaczymy w EXPO Kraków, przekonamy się już w październiku.
Organizatorzy co roku uważnie wsłuchują się w potrzeby branży i na podstawie zebranych opinii przygotowują ofertę dopasowaną do oczekiwań. Tak narodził się pomysł na Salon Technologii Przygotowania Powierzchni i Nakładania Powłok. Ofertę prezentować w nim będą firmy zajmujące się procesami przygotowania i ochrony materiałów. Do udziału w Strefie organizatorzy zapraszają dostawców produktów, rozwiązań i usług z zakresu: hartowania, cynkowania, obróbki drutu, powłok ochronnych i malowania. Tym samym na targach zaprezentowany zostanie cały proces: od materiału poprzez jego obróbkę i z zabezpieczenie, po produkt gotowy.
Każdego roku w ramach targów wyodrębniana jest specjalna strefa dedykowana konkretnemu sektorowi odbiorców – w tym roku branży automotive. Elementy złączne są kluczowe dla trwałości i bezpieczeństwa pojazdów. W przemyśle motoryzacyjnym, gdzie innowacje technologiczne idą w parze z rosnącymi wymaganiami w zakresie efektywności i ekologii, wybór odpowiednich komponentów ma fundamentalne znaczenie.
Z myślą o wystawcach przygotowano szeroką ofertę stoisk o różnym standardzie, od zaaranżowanych pod klucz modułów, po indywidualne projekty. Nowością są stoiska super standard, z dedykowaną identyfikacją wizualną.
Dla firm, które w tym roku nie planowały wynajmować integralnej powierzchni lub nigdy nie uczestniczyły w targach, a chciałyby rozpocząć przygodę z tym rodzajem promocji bezpośredniej przygotowano Strefę Spotkań. Wystarczy wysłać na targi jednego handlowca, który na kompleksowo przygotowanym i obrandowanym stanowisku zaprezentuje ofertę produktów czy usług oraz nawiąże kontakt z wszystkimi uczestnikami wydarzenia. Z takiej formy uczestnictwa skorzystały już między innymi: Seen Distribution, Backer Systems, Jan Nierdzewny Panyło, Radmot czy Zakład Wyrobów Metalowych Strumet.
Do końca kwietnia obowiązują niższe ceny udziału. Szczegółowych informacji udziela zespół Targów FASTENER POLAND – fastener@targi.krakow.pl.